Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Kislányomnak tavaly februárjában (2évesen) stroke-ja volt a bárányhimlő szövődményeként, mely majdnem teljes jobboldali bénulást okozott nála. Rehabilitációja lassan de jól halad. Az esetet követően aspirint és clexane-t is kapott, majd május végén a clexanet elhagyhattuk és azóta csak az aspirint szedi (protect 100as-ból felet naponta). Kérdésem az lenne, indokolt-e még az aspirin és meddig ugyanis ebben a kérdésben sajnos eddig nem tudtak az orvosok állást foglalni, senki nem tud nekünk egyértelmű választ adni. A Szent László kórházban egy nagyon részletes genetikai vizsgálaton átesett, szerencsére nincs semmilyen genetikai hajlam a véralvadásra, nagyon valószínű hogy a bárányhimlő okozta ezt a bajt.
Válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelettel,
Őszintén együtt érzek Önnel ebben a nehéz helyzetben. Hála Istennek, a gyerekek regenerálódó képessége a csodával határos, amint azt a kislányuk javulása is mutatja. Nem lenne korrekt, ha bármi szakmai tanácsot adnék. Nem vagyok gyermekorvos, és az nem véletlen, hogy a gyermekgyógyászat egy külön tudományág. Ami a kislánnyal történt az a gyermekgyógyászaton belül is ritka eset. A genetikai vizsgálat eredménye megnyugtató. Azt tenném én, hogy követném a gyermekorvos tanácsait. Ha megnyugtatná Önt lehet kérni úgynevezett második, vagy harmadik véleményt az ügyben. Nem tudom, eddig pontosan ki adott javaslatot, de a Gyermekklinikákon, a Heim Pál kórházban kiváló kollégák dolgoznak.
Üdvözlettel: Dr Kapocsi Judit