Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
2010. szeptemberében kiderült, hogy látási zavaraimat a jobb szememben bekövetkezett szemfenéki trombózis okozza. Ekkor 17 hetes terhes voltam a 3. gyermekemmel, így csak Clexane 0.8-at kaphattam. Történt neuro-ophtalmológiai kivizsgálás is a Honvéd kórházban dr. Somlai Judit segítségével.Azóta eltelt már több, mint egy év, kisfiam sem szoptatom. A belgyógyász anno azt mondta, hogy ez a fajta trombózist az én koromban /34 éves voltam akkor/ nagy valószínúséggel genetikai probléma okozza. Érdemes egyáltalán elkezdenem a kivizsgálási procedúrát és van-e esély arra, hogy a másik szemmel is hasonló gondom lesz? Mivel a Szemészeti klinikán történt kivizsgálás alatt derült ki, hogy a bal szememben is erősen kacskaringósak az erek.
Milyen típusú vizsgálatokra számítsak, és fontos-e előtte szemészeti szakvélemény?
Előre is köszönöm válaszát!
A szemfenéki ér trombózis fiatal életkorban ritka betegség, kialakulásában több tényező is szerepet játszhat. Ilyen lehet többek között a magas vérnyomás, cukorbetegség, emelkedett vérzsír szintek, dohányzás, érelmeszesedés -ez a szemfenéki erek sajátos anatómiai helyzete miatt különösen fontos-, a vér viszkozitásának, folyékonyságának változás, szemnyomás növekedés, a vasoreguláció zavarai, szerzett és öröklött trombofilia tényezők.
A trombofilia irányú vizsgálatok csak egy részét képezik a teljes kivizsgálásnak. Részletes trombofilia szűrést (véralvadási vizsgálatok, genetikai vizsgálatok), javasolt végezni, ha nincsen semmilyen egyértelmű helyi, vagy szerzett általános ok a trombózis hátterében. A terhesség fokozott trombóziskészséggel járó állapot.
Fontos lenne tudni, hogy a családban, vérrokonok között fordult e elő fiatal korban tromboembóliás megbetegedés.
Ha a trombózis hátterében trombofilia igazolódik javasolt a családtagok vizsgálata is.
A szükséges vizsgálatok (nem csak a laboratóriumi vizsgálatok) megválasztása, az eredmények értékelése, esetleges terápiás javaslat, életmódbeli változtatás mindenképpen a szemész és belgyógyász szakorvosok együttműködésével történjen.
Üdvözlettel,
dr. Király Viktória Anna