Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Évekkel ezelött Esszenciális trombocitémia-t állapítottak meg nálam. Azóta próbálok minél többet megtudni a betegségről, lehetőségekről.
Itt az oldalukon nem találtam ebben a témában hozzászólást. Érdekelne az Őn tapasztalat is ebben a témában! Előre is köszönöm!
Köszönöm megtisztelő bizalmát.
Esszenciális trombocitémia egyik diagnosztikai kritériuma a folyamatosan fennálló magas (>600 G/l) trombocita szám. Az ET sokszor tünetmentes, rutin vérképvizsgálat során kerül felismerésre. A diagnózis felállítása után is az esetek közel fele tünetmentes, többi esetben a panaszokat a trombociták nagy mennyisége, illetve károsodott funkciója okozza.
A folyamatosan nagy mennyiségben jelenlevő trombociták keringési zavarokat, trombózisokat okoznak, többnyire a kis artériákban. Tünetek lehetnek többek között: szédülés, fejfájás, zsibbadás az ujjakban, szív koszorús ér keringési zavarok. A vénák trombózisa ritka.
A funkció károsodása következtében vérzések léphetnek fel, ezek többnyire nyálkahártya vérzések (gyomor-bél traktus, légutak).
A trombózis és a vérzés egyszerre is jelentkezhet.
A további kérdésekre, mint kezelés, betegség lefolyása -esetlegesen egyéb betegségekkel társulva, klinikai hematológus kollégák hivatottak válaszolni, ők rendelkeznek a megfelelő szakképzettséggel és gyakorlattal.
Tisztelettel
dr. Király Viktória