Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
34 éves vagyok. A terhességem alatt nagyon csúnya visszerek alakultak ki a bal lábamon. Meg akartak műteni, de úgy döntöttem, inkább kíméletesebb módszert választanék. Több magánrendelőben is jártam, de nem tudom eldönteni, melyik a jobb beavatkozás. A kérdésem az volna, hogy a lézeres műtét és az úgynevezett EVLV ugyanaz? Valamint az érdekelne, hogy a lézeres, az EVLV vagy a rádiófrekvenciás beavatkozás között mi a különbség? Miért jobb egyik a másiknál? Mert majdnem 100 ezer forint különbség van egyik-másik között. Az egyik helyen azt mondták helyi érzéstelenítésben is végeznek lézerest, a másik két helyen pedig altatásban. A szoptatást befolyásolja a beavatkozás?
Köszönöm szépen a segítségét!
A szoptatás ideje alatt nem javasolok semmiféle beavatkozást.
Az EVRF és a rádiófrekvenciás műtét ugyan az.
A különbség a lézeres módszertől abban rejlik, hogy a rádiófrekvenciás beavatkozás sokkal kisebb energiát használ. Mikor a lézeres technológia 700-800 C fokot használ, addig a rádiófrekvenciás 100 C fokot, így a környező szövetekre gyakorolt káros hatás is jelentősen kisebb, ami a kisebb postoperativ fájdalomban is megnyilvánul. Az EVRF technológia altatás és vágás nélkül történik., helyi érzéstelenítésben.
Tisztelettel
Sepa György