Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Dr. Kósa Éva - angiológus-nak!
Tisztelt Doktornő!
\"012-11-11-én írtam Önnek és válaszolt a lábfájásommal kapcsolatban. Felajánlotta annak a lehetőségét, hogy elmehetek Önhöz vizsgálatra.
Ezzel kapcsolatos a kérdésem: mennyibe kerül egy vizsgálat és a további vizsgálatoknak mennyi az ára?
Tisztelettel és köszönettel Drajkó Erzsébet
Kedves Erzsébet!

Leírása alapján angiológiai vizsgálatra gondoltam,melynek az ára: 12.500,-

Véleményem szerint ez első körben elegendő, amennyiben kezelési elképzeléseim nem járnak sikerrel, akkor más szakterület \"okozza\" a panaszát, és panaszainak biztosan nem angiológiai lesz az oka.

Angiológiai javaslatra még szükséges lehet egy vénás ultrahang, melynek az ára az Oxigén medical-ban: 15.000, de ezt most így az elmondása alapján nem látom szükségesnek, de a vizsgálat ezt felülírhatja.

Ha tudok segíteni és időszakosan kontrollra szeretne majd jönni akkor annak ára: 10.500,-.

Panaszai alapján egy angiológiai vizsgálatot elegendőnek látok.

Tisztelettel:

dr. Kósa Éva

Tisztelt Doktornő !
Azzal a kérdésel szeretnék önhöz fordulni ,hogy a barátom hamar fel kapja a vizet és kiabál velem :( Milyen gyógyszert lehetne fel írni vagy kell egyáltalán ? Annyit még hogy az anyjáék elváltak pár éve ,és 22 éves ! Szeretném ha valami feszültségoldót szedne ,mert ez igy nekem nem jó ,de nagyon szeretem ,ezért nem akarnám el hagyni ! Annyit szeretnék kérdezni még hogy sanax ilyen erős gyógyszert nem akarna szedni ,csak egy gyengébet ,milyet szedhetne ?
Kedves Judy!



Az Ön által feltett kérdés nem orvosi terület. Megoldás nem a gyógyszeres kezelés.

Pszichológus segíthet.

Üdvözlettel

dr. Babai László
Tisztelt Dr. Úr/Hölgy!

Közel fél éve előfordul hogy rohamszerűen pár másodpercnyi, erős forgó szédülés tör rám, váratlan szituációkban. Van hogy csak állok, beszélgetek, semilyen hirtelen mozdulatot nem teszek, vagy ülök és akkor is jelentkezik. Van hogy hetekig nincs ilyen, van hogy fél órán belül kétszer is. Vérnyomásom általában 100/70 szokott lenni, mellkasom is szokott szorítani, bal karom zsibbadni, de a szédülés független ezektől. Szeretném megkérdezni mi lehet a szédülés oka-eredete? keringési probléma vagy inkább hallószervvel kapcsolatos? Válaszát előre is köszönöm
Üdvözlettel:Sophie
Tisztelt Sophie!

Javaslok egy belgyógyászati kivizsgálást az ok felderítésére. Javaslom dr. Marton Annát az Oxygen Medicalban

Üdvözlettel

dr. Babai László
Tisztelt Dr. Úr/Hölgy!
A nagymamám 74 éves a szívének a bal kamrája csak egészen kis százalékban működik magas vérnyomás, cukorbetegsége és érszűkülete van. Öt napja azonban a jobb lába egyik ujja elkezdett feketedni, most már a fél ujja kifolyt. Az enni való nem marad meg benne hova forduljak, mit tehetek ért.?
Segítségét előre is köszönöm!
Üdvözlettel: ERika
Kedves Erika!

Nagymamáját sürgősen Belgyógyászati osztályra kell utaltatni, akár háziorvosával, illetve ha a lakhelyükhöz tartozó kórházban van sürgősségi osztály, oda Önök is elvihetik őt.

Tisztelettel:

Kósa Éva
Tisztelt Doktorúr!
37 éves nő vagyok.A nőgyógyászom vérzéshiány miatti további hormonkezelés céljából rendelte el a haematológiai ,citogenetikai vizsgálatot.Ennek eredménye: APC 6,3 .Leiden mutáció: homozigóta normál, Protrombin G20210A : homozigóta normál. Minden más eredmény a határártéken belül van. Kérdésem lenne,hogy mutatnak -e ezek trombolphiliára utaló eltérést? Válaszát előre is köszönöm.
Kedves Asszonyom,

A thrombophilia kérdése nemcsak 2-3 tesztből áll (bár ezek névről legalábbis ismertek az átlagnőgyógyászok által) hanem számos egyéb tényező hibája is fennforoghat. Ha kellő mélységben kíván felvilágosítást kapni, kérem keresse fel thrombosis rendelésünket az Oxagen Medicalban és ott részletes felvilágosítást fog kapni.

Tisztelettel

Dr. Blaskó György
Tisztelt Doktornő/Doktorúr!
Körülbelül 4 éve kezdődött a problémám! Ujjaim hideg hatására először elfehéredtek, majd elkékültek. Ma már a fehérség nem jelenzkezik, egyből kék színű lesz az összes ujjam, ami enyhe hideg hatására is jelentkezik, társul mellé szúró fájdalom, ami sokszor elviselhetetlen már. Emellett a kezeim már teljesen merevek, egy toll megfogása is nehezemre esik, meg vannak duzzadva és úgy látom minta kisebb szintű deformálódás is jelen lenne. Kiderült, h csontritkulában is szenvedek, lehet ennek tudható be a deformálódás. Sajnos sok orvost végig jártam de pontosan nem tudták megmondani mi lehet a bajom, mitől is van ez. Az egyik megállapította, h reumám van, a másik viszont azt mondta, h nincs. Szóval nem tudom mi tehetnék a javulásom érdekében. Kérem, ha tud valamit tanácsolni, szívesen venném! 55 éves nő vagyok!
Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Hölgyem!

A leírás alapján Önnek nagy valószínűséggel Raynaud-syndromája van. Ennek a betegségnek/jelenségnek a kivizsgálása több szakterületet vesz igénybe, de mindenképpen az angiológiával kezdődik. Sok sok lépés és vizsgálat követi egymást, hogy az általánosságnál többet lehessen egy adott esetben mondani.

Nem tudom ez irányban történtek-e vizsgálatok.

Szívesen várom, ha van lehetősége felkeresni, a rendelésemet.

Tisztelettel

Kósa Éva
Tisztelt Doktornő/Doktorúr!
Kb. 7 évvel ezelőtt kezdődött a lábfájásom (jobb), majd kb. egy éve a bal odalon. Rheumatológiai szakrendelésre elmentem és CT, illetve MR vizsgálattal megállapították, hogy elősérvem van a 4-5 csigolya között. Volt kül.-ő kezelésem, villanykezelés, vizitorna, melegvizű fürdő, stb. de nem javult az állapotom.
Elkezdtem járni gerinctornára egy Fejlesztőházba, majd az itt dolgozó szakember elküldött egy McKenzi módszerrel foglalkozó gyógytornászhoz. Innen elkerültem egy McKenzi továbbképzésre, ahova 3 egymás után követő napon elmentem. A holland úr, aki tartotta az előadást arra jutott az esetemmel kapcsolatban, hogy menjek el érszűkület vizsgálatra. Megjegyzem kb. 4 éve ott is voltam és nem mutatott ki a vizsgálat érszűkületet.
Tüneteim: nappal ülés közben, ha ritkán lefekszem akkor is fájnak a lábszáraim. Este lefekvés után nehezen tudok elaludni (fáj a lábam fekvő helyzetben), majd kül.-ő időpontban felébredek a fájdalomra (hajnali 3 és 5 között). Ez után ha felkelek, lassan-lassan megszűnik, vagy enyhül a fájdalom!
Kérem, hogy válaszolja meg, hogy mi lehet a probléma, hova forduljak vizsgálatra és az mennyibe kerül?
tisztelettel Drajkó Erzsébet
Kedves Erzsébet!

Panasza a leírás alapján, \"kizárásos\" alapon is visszér eredetűnek tűnik. Próbáljon napi 2x1 Detralexet szedni 1-2 hétig, ha ez használ, akkor érdemes angiológust felkeresnie, szívesen látom Önt.

Tisztelettel:

Kósa Éva
Jó napot kívánok!!A panaszaim év lejeén kezdődtek!jobb vádliban feszítő érzés,nyomásérzékenység,enyhe körfogat növekedés a lábszáron/1 cm/....fájdalom nincs járás közben,járás távolság nem csökkent!Viszont a lábam olykor fáradtabbnak érzem..combon és vádlin hátul egy széles sávban!ekkor a trombozist kizárták..reumatologián kaptam j.térd tens ill lézes és uh kezelést!ortopédián is jártam..negatív/térd rtg,gerinc rtg=enyhe jobbra convex scoliosis//érsebészeten is jártam..látszólag semmi,vádli laza,viszér nem látható/Javasolt komporessziós harisnya!A panaszaim hullámokkban van..a feszítő érzés ritka...de a lábam 1 cm-el vastagabb maradt!Mi okozhat lábkörfogat növekedést?????Dec 14 re van időpontom duplex uh.ra!Köszönettel:Sziszi
Kedves Sziszi!

Ha a mélyvénás thrombózist, és térdhajlatban a Baker cystát a kizárták, akkor a lábszár körfogatnövekedésének egyik leggyakoribb oka a vénás esetleg nyirokkeringési elégtelenség, a vénabillentyűk elégtelensége. Ezen tünetek enyhítésében legtöbbször valóban csak a napi rendszerességgel viselt kompressziós kezelés, és a venotonikum (vénás gyulladáscsökkentő) szedése segít a leghatékonyabban. Ha panaszai így sem csökkennek akkor ismételten át kell nézni a tüneteit, és az eddigi vizsgálatokat. Szeretettel várom rendelésemen!

Tisztelettel:

Kósa Éva
Tisztelt Professzor úr!!

Édesapám vérében két év alatt már másodszor nullázódik le a thrombocyta száma.Gyakorlatilag az első esetben sem tudtak kezelő orvosai nagy bizonyosságal nyilatkozni arról,hogy mi okozhatta ezt nála és jelenleg sem hiszem ,hogy ezt tudják,bár jelenleg még tart a kezelése.Kérdésem az lenne önhöz,okozhatja-e gyógyszer mellékhatása(pl.algopyrin,aspirin)?A két eset között annyi hasonlóság van,hogy mind a kettőt megelőzte erős hasmenés.Válaszát előre is köszönöm.
Kedves Zoltán,

A \"lenullázódás\" kifejezést veszélyesnek és tulzónak tartom, mert akkor a papa már nem élne: a thrombocyták még akkor is fontosak, ha 10.000 van belőlük a 400.000 helyett!

Valóban okozhatja gyógyszer (is) a thrombocytaszám csökkenést, de ennek feltárása az ön általl említett adatoknál lényegesen többre van szükség. Ha valóban ilyen súlyos a helyzet, ne várakozzon, hanem kerrese fel Dr. Halm Gabriella főorvost a Szent László Kh Haematologiai Osztályán és azonnal ellátják, vagy íprf. Demeter Juliát a SOTE I. Belklinikán (VIII. Korányi S u 2/a) és mindkét helyen nyugodtan hivatkozzon rám

Amennyiben nem ilyen súlyos, akkor szeretettel látom rendelésemen.

Üdvözlettel

Dr. Blaskó György

egyetemi tanár
Tisztelt Professzor úr!!!

Több mint 2 hónapja súlyos boka törésem volt,a külső és belső része lemezelve van ,szilánkos törés volt. Mielőtt haza jöhettem volna jeleztem az orvos felé ,hogy a vádlimban égő feszítő érzést érzek. Clexáne 0.6ml napi kétszeri adagra emelték. Majd vérvétel ultrahang után a szinkumárt is próbálták be állítani 4 szem majd 6 szem .Egy alkalommal jött a belgyógyászatról egy doktor úr ,és azt mondta szerinte a napi 2 szeri Clexszáne az elég. Majd be is állították . Most több mint 1 hónapja nem voltam vérvételen, nem tudom az eredményemet . Azt mondták elég lesz fél év múlva a vérvétel addigra is adták ki a javaslatot az injekcióra . De végül is lehet e? olyan hogy alergiát okoz a Clexszáne mert szuri után meg most már sokáig égő viszketés van a hasam bőrfelületén. De végül is nem mondták meg hogy a lábam melyik részén van a trombózis . Mit csináljak mert nagyon aggaszt most már, keressek fel érsebészt vagy mit tegyek. A családban soha senkinek nem volt trombózisú megbetegedése . Kérem segítségét,véleményét, mi a teendőm a továbbiakban.
Segítségét köszönöm szépen.

Katalin 59 éves
Kedves Asszonyom,



Nem akarom a feltételezett thrombosisával kapcsolatban az alkalmazott vizsgálatokat és kezelést minősíteni, mert nem tudom, pontosa mikor mi történt.

Egy biztos, diagnosztizálni kell a mélyvénás thrombosis (MVT)majd azonnal kezelni. A 2 x 0,6 ml. Celaxane átlagos testsuly mellet feltehető elegendő therápiás dózisként. Ami nem világos számomra, hogy miért tartották egváltoztatandónak a napi 6 mg Syncumar után a kezelést, és miért tértek vissza Clexane-ra?

Egyéb laborvizsgálat történt? Mik az eredmények?

Szerintem az lenne a leghelyesebb, ha bejelentkezne az Oxygen Medical -ba jövő hét péntekre, elhozná az össze rendelkezésre álló papirját és én akkor átnézek mindent és végleges eredmény kialakítása is lehetséges.

Amit leírt, az ugyanis számomra rémálom és a beteg felvilágosítási jogának sértése.

Tisztelettel

Dr. Blaskó György

A weboldal a jobb működés és a felhasználói élmény javítása érdekében HTTP-sütiket (cookie-kat) alkalmaz. Amennyiben nem fogadja el az összes sütit, előfordulhat, hogy az oldal egyes funkciói, mint például a foglalási rendszer, nem működnek megfelelően. A sütik használatával kapcsolatos részletes leírást az Adatkezelési Tájékoztatónkban találhatja meg.

Szükséges sütik

Ezek a sütik elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez, ezek nélkül az oldal nem működik megfelelően.

Analitikai sütik

Az analitikai sütik segítenek megérteni, milyen tartalmakat kedvelnek a látogatók, ezzel javíthatjuk szolgáltatásainkat. Az összegyűjtött adatok nem kapcsolhatók össze konkrét személyekkel.

A sütibeállításokat bármikor módosíthatja böngészőjében.

Prima Medica Egészségközpontok