Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
Ismét kérdésekkel zaklatom.A kérdéseim a következők lennének.
Most olvastam egy brit oldalon az un. valvuloplasztikáról, ahol szót ejtenek rutinszerűen végzett vénabillentyű korrigálásokról. (www.nice.org.uk)Valamiféle belső vénabillentyű plasztikáról írnak,hogy különböző varratokkal megerősítik és szűkítik a vénabillentyű(ket) és az azokat tartalmazó vénákat.
Kérdésem a következő : Lehetséges-e ilyen műtét Magyarországon vagy valahol a környező országokban.
Tb támogatja-e?Ha nem mennyibe kerülhet a műtét?Mekkora a műtét kockázata és mekkora lehet a műtét hatékonysága.
Kérném,hogy konzervatív válasz mellett egy kicsit liberálisabbat is mondjon nekem, ha ez lehetséges.
Köszönettel.
Attila
A véna billentyű plastica-t évekkel ezelőtt már több helyen leírták a világirodalomban. A műtét, sem eredményességben, sem tartósságában nem éri meg a kockázatot.
Nagyon fontos lenne tudnom, melyik vénáról van szó. Ha átküldi a cikket, akkor a konkrét
beavatkozásról tudnék véleményt alkotni.
Tisztelettel
dr. Sepa György
34 éves vagyok. A terhességem alatt nagyon csúnya visszerek alakultak ki a bal lábamon. Meg akartak műteni, de úgy döntöttem, inkább kíméletesebb módszert választanék. Több magánrendelőben is jártam, de nem tudom eldönteni, melyik a jobb beavatkozás. A kérdésem az volna, hogy a lézeres műtét és az úgynevezett EVLV ugyanaz? Valamint az érdekelne, hogy a lézeres, az EVLV vagy a rádiófrekvenciás beavatkozás között mi a különbség? Miért jobb egyik a másiknál? Mert majdnem 100 ezer forint különbség van egyik-másik között. Az egyik helyen azt mondták helyi érzéstelenítésben is végeznek lézerest, a másik két helyen pedig altatásban. A szoptatást befolyásolja a beavatkozás?
Köszönöm szépen a segítségét!
A szoptatás ideje alatt nem javasolok semmiféle beavatkozást.
Az EVRF és a rádiófrekvenciás műtét ugyan az.
A különbség a lézeres módszertől abban rejlik, hogy a rádiófrekvenciás beavatkozás sokkal kisebb energiát használ. Mikor a lézeres technológia 700-800 C fokot használ, addig a rádiófrekvenciás 100 C fokot, így a környező szövetekre gyakorolt káros hatás is jelentősen kisebb, ami a kisebb postoperativ fájdalomban is megnyilvánul. Az EVRF technológia altatás és vágás nélkül történik., helyi érzéstelenítésben.
Tisztelettel
Sepa György
Mindenképpen azonnal menjen orvoshoz
Üdvözlettel
dr. Babai László
Kb. két hónapja kaptam mélyvénás trombózist a jobb lábamban.
Syncumárt , Detralexet szedek és gumiharisnyát viselek.
A lábam nem fáj, lényegesen nem nagyobb( kb. 1cm körmérettel) a normál terhelést jól bírja.
Kérdésem, meddig kell a gumiharisnyát viselni, intenzívebb mozgásnál pl. sport futás , kerékpározás, mindig kell-e viselni?
Meddig kell a Detralexet szedni és milyen adagban?
Köszönöm válaszát
György
Ezekre a kérdésekre felelősségteljesen csak a kezelőorvosa tud válaszolni az összes lelete, egészségi állapota, kórelőzménye alapján. Interneten lehetetlenség és felelőtlenség bármit is mondani.
Kérem, forduljon kezelőorvosához. Illetve szívesen látom rendelésemen, ahol mindent áttekintve választ tudok adni.
Üdvözlettel
dr. Sepa György
Több mint 2 éve neves meddőségi központban próbálnak segíteni, hogy gyermekünk szülessen. Eddig 3 inszemináció és 2 lombik beültetésen vagyok túl. Valamennyi leleteimet jónak ítélte meg a kezelőorvosom. Sajnos a fenti kezelésekből, csak a második a inszemináció hozott pozitív terhességi tesztet, de csak a 7 hétig tartott az öröm. Sokat olvastam a trombózishajlamat kiszűrő genetikai vizsgálatokról. Megcsináltattam, aminek eredménye:
Factor V gén Leiden mutáció: Normál allélokat hordozó.
MTHFR gén C677T mutáció: Heterozigóta mutációt hordozó
Prothrombin gén G20210A mutáció: Normál allélokat hordozó.
Ön szerint ez állhat a sikertelenség hátterében? Mivel kezelhető? Femibion 800 kielégítő lehet?
Köszönöm válaszát:
Sz. Blanka
Elsősorban tisztelettel adózom az ön hatalmas akaraterejének! Meg kell nyugtatnom, hogy a mellékelt adatok nem eredményeznek infertilitást. A heterozygota MTHFR mutatio a népességünk 40%ában jelen és nem okoz különösebb problémát, az viszont igaz, hogy a folsavat szedni kell!
Ugyanakkor nem láttam adatot az esetleges antiphospholipid syndroma fennállására vonatkozóan. Ez ugyanis -immunológiai alapon - igenis felelős lehet az abortusokért. Kérem, hogy konzultáljon Prof. Dr. Fülöp Vilmossal a HK-EK Honvédkórházban a Szülészet-Nőgyógyászati Osztályon a nevemben, e kérdésben ő nagy szaktekintély.
Együttérzéssel
Dr. Blaskó György
Érfestés után gyakran sérülnek a bőridegek, ezen felül fájdalmait visszérfájdalmak is okozhatják. Mivel már vizsgálták is, a leírás alapján nem tudok pontosabbat mondani. Ha gondolja szívesen látom, mert problémájára biztosan van valamilyen megoldás.
Tisztelettel:
Dr Kósa Éva
SZeretnék tanácsot kérni Öntől. 4 évvel ezelött a bal lábamat megműtötték, a bokától az ágyékig vették ki a vénát. Jelenleg 34 hetes terhes és majdnem 40 évesen olyan tüneteket produkálok, amit az orvosok a lakhelyemen nem tudnak hova tenni. Kb 6 hete nem vagyok képes a bal oldalamon feküdni, a vízszintes elhelyezkedés is szinte lehetetlen a fájdalomtól, emiatt nem alszom éjszakákat. Fáj a lapockám, a vállam és a nyakam, iszonyatosan, ami úgy tűnik a hasam aljából/lágyéki területről sugárzik ki. Sokszor reggelenként fél órát köhögök, amitől mégjobban fáj ez a rész. A bokám lila és dagadt, ami reggellre sem múlik el sokszor, de ma már az arcomon és az egész testemen látható a dagadás (jelenleg 71-72 kg a súlyom, könnyű észrevenni). Sajnos, a toaleten gondot jelent minden féle nyomás, a fájdalom az érintett helyeken elviselhetetlenné vállnak. Az utóbbi héten észrevettem, hogy esténként nem vagyok képes 2-3 percnél tovább nyugton maradni, izgek-mozgok, vakarózom, minden bajom van. Az utolsó vizeletteszten proteint találtak a vizeletemben és harántfekvésű a bébi egyenlőre. Az étkezésemre nagyon odafigyelek, sok brokkolit, uborkát, petrezselymet, szőlőt, magokat, rostokat fogyasztok, miközben vegetáriánus vagyok. Szedek Mg, Ca, colloid minerals, halolajat, az ajánlott gyógyteákat iszom, de az állapotom egyre rosszabb és az esti időszakoktól már elöre félek. A szedhető fájdalomcsillapító (panadol) semmit nem ér, nem hoz megoldást. Mivel a lefekvés nem megy, így a lábamat sem bírom felpolcolni a szívemnél magasabbra. Sajnos, a helyi orvosok csak a terhességnek tulajdonítják be a tüneteket, de az érzem, talán az elvégzett műtét mellékhatásaitól szenvedek. Mivel szeretnék itthon szülni, mert távol élek a legközelebbi kórháztól. nagyon fontos lenne, hogy ne legyen gondom a szülétnél, főképp a kitolás szakában. Nagyon szépen kérem tanácsát és érdeklődve várom véleményét. Köszönöm szépen, Anikó
Panaszait valóban kétfelé kell választani: vannak bébi által okozott nyomási tünetek, amik előrehaladott terhességben sajnos minden testhelyzetet kényelmetlenné tesznek. Ez előfordul.
Arról azonban a leghatározottabban lebeszélem, hogy otthon szüljön, vagy otthon várja meg a szülés idejét, mert a vizeletében talált fehérje toxémiára utal. Annak mennyisége csak nőhet, és a toxémia egy nagyon súlyos állapot: akár azonnali császármetszést igényelhet. Nem is beszélve az un. HELLP syndromáról ami ennek egy még súlyosabb vérzékenységgel társuló állapota. Javaslatom, hogy a szülésig hátralévő időt a választott kórházában töltse szigorú fekvéssel és adott esetben kis molekulatömegű heparin (LMWH) profilaxissal és persze naponkénti vizelet-ellenőrzéssel, cardiotokográfos ellenőrzéssel!.
Ebben a toxémia-veszélyes esetben mind az Ön élete/egészsége, mind a gyermek egészsége kockán forog, tehát javaslatom nem ajánlás, hanem inkább parancs!
Tisztelettel
Dr. Blaskó György
Az állapot súlyosságát a leírás alapján nem tudom megítélni. Amennyiben az amputáció helye nem gyógyult, azon vagy a másik végtagon sebek, elszíneződések vannak, a betegnek nyugalmi vagy éjszakai fájdalmak vannak, akkor az ellátás a területileg illetékes érsebészeten történik. Ha több műtét már nem jön szóba úgy prosztavazin-tartalmú infúzió adását lehet megpróbálni. Az ilyen ellátás mindenképpen kórházi körülményeket igényel, ebben az operáló érsebész tud segíteni.
Amennyiben az amputáció után a csonk megfelelően begyógyult, és a még meglevő végtag megőrzése a cél, úgy szigorú belgyógyászati/angiológiai rizikófaktorkontroll és gondozás javasolt illetve szükség/és lehetőség esetén érsebészeti vizsgálat javasolása döntő.
Ebben, ha gondolják, tudok segíteni.
Tisztelettel:
Dr. Kósa Éva
szeretném rádiófrekvenciás módszerrel seprűvénáimat kezeltetni. A kérdésem az, hogy szoptatás mellett elvégezhető-e a beavatkozás?
Tisztelettel: Hegedűs Márta
A kezelést a szoptatás nem befolyásolja .
Szeretettel várom.
dr. Sepa György
Némi súlyfelesleggel bíró, középkorú nő vagyok (nem túl jó csontozattal). Külső bokatörés után (elmozdulás nem történ) három hét fekvő-, majd három hét járógipsz következett, közben vérhígításra injekció. A gipsz eltávolítását követően azonban trombózis történt (levétel után már nem írtak fel injekciót), s ennek okát szeretném így utólag kideríteni (genetikus és egyéb okokat most nem feltételezve). Felvetődött bennem, hogy esetleg a baráti tanácsra használt, „az érintett rész átmozgatását célzó” gépi masszírozás, illetve a meleg vizes lábfürdő, meleg vizes lábtornáztatás is okozhatott bajt. Szóba jöhetnek-e ezek trombózist kiváltó okként (amennyiben semmilyen örökletes vagy egyéb ok nem áll a háttérben)?
ezek a gyógyalkalmazások önmagukban biztosan nem okozták a trombózisát. Kérem keresse fel Központunkat és amit tudunk, megtesszük trombózisa hátterében lévő elváltozások kimutatására
Üdvözlettel
Dr. Blaskó György